KONST / Litografier / Litografier 11402052
*
nr 1140 2052
Ture Lidström
(1917-1995), Sverige
Litografier, 2 st, Ture Lidström (1917-1995), kompositioner, signerade och numrerade
Kondition: gulnader, lösa blad
Ture Lidström, född 1917 i Stockholm, död 1995, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 oktober 2017
kl 19:41:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/10 14:16:59
1
100 kr
30/10 19:36:42
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ture Lidström
Ture Lidström, född 1917 i Stockholm, död 1995, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör.
Läs mer om Ture Lidström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kompositioner litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ture lidström
-
9380 Färglitografi
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:17
-
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:11
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:29
*
Ture Lidström
Kondition: gulnader, lösa blad
Ture Lidström, född 1917 i Stockholm, död 1995, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör.
Läs mer om Ture Lidström
nr 1140 2052
Ture Lidström
(1917-1995), Sverige
Litografier, 2 st, Ture Lidström (1917-1995), kompositioner, signerade och numrerade
Kondition: gulnader, lösa blad
Ture Lidström, född 1917 i Stockholm, död 1995, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 oktober 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/10 14:16:59 | 1 | 100 kr |
30/10 19:36:42 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ture Lidström
Ture Lidström, född 1917 i Stockholm, död 1995, svensk mÃ¥lare, tecknare, grafiker och skulptör.Läs mer om Ture Lidström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kompositioner litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ture lidström
-
9380 Färglitografi
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:17 -
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:11 -
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:12 -
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:55 -
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:29